America - let's see

1. Pierwszym stereotypem, który chciałabym obalić jest to, że drogi amerykańskie są w perfekcyjnej kondycji. Otóż, wcale nie prawda. Stan amerykańskich dróg, jest porównywalny do polskich jeśli chodzi o dziury i takie tam, natomiast zgodzę się z tym, że w USA, jest dużo więcej highway'ów co wpływa na mniejszą ilość korków.

2. Kojarzycie z amerykańskich filmów szafki z lustrem, w których są pochowane różne lekarstwa i które wiszą w łazienkach? Tak, prawie w każdym domu mają takie cudo!

3. Kolejną rzeczą którą chciałabym Wam przedstawić są skrzynki na listy. Przy każdym domu w mniejszym mieście są typowe amerykańskie skrzynki na listy. Kiedy poczta przywozi jakieś przesyłki i wkłada je do tych skrzynek to podnosi tą czerwoną rączkę pionowo do góry. Jeśli chce się coś wysłać i ma się znaczki, można również włożyć to do skrzynki, podnieść rączkę, a listy zostaną odebrane przy następnej dostawie. 

4. Samochody - bardzo ciężko spotkać jakieś z manualną skrzynią biegów. Większość to po prostu automaty, dla ułatwienia życia. Prawdą jest też, że większość aut w USA to serio wypasione bryczki :)
I tu takie moje małe prywatne spostrzeżenie odnośnie amerykańskich samochodów: nie wiem jak oni to robią, ale wszystkie samochody, które widać na drogach po prostu lśnią, tak jakby były dopiero co umyte. 

5.  Tosty z masłem orzechowym i dżemem-pychotka!!!

6. Iphone'a w USA ma prawie każdy i służą one prawie do wszystkiego. Każdy kto go posiada ściąga wszystkie możliwe aplikacje, które ułatwiają życie zaczynając od biblioteki online, aż po App umożliwiającą robienie zakupów w markecie przez internet. Ostatnio nawet odkryłam, że ludzie tutaj mogą płacić Iphone'ami dokładnie tak samo jak kartami kredytowymi. No cóż to w końcu Ameryka i wydawać by się mogło, że bez Iphone'a ani rusz wiec, po prostu trzeba się dostosować :)

7. So...każdy z Was oglądając jakiś amerykański film natknął się na scenę rozgrywającą się w kuchni, prawda? I niejednokrotnie była to scena przy zlewie, do którego jakiś bohater wrzucał resztki jedzenia a potem naciskał magiczny przycisk. Otóż to urządzonko nazywa się waste disposal i jestt tu bardzo popularne.

8. Na liście tej nie mogłoby zabraknąć sławnych amerykańskich szkolnych żółtych autobusów. Można je tu spotkać na drogach rano koło 8:00, kiedy zbierają dzieci do szkoły i po 3:00 po południu kiedy je rozwożą do domów. Wtedy strach wyjechać gdzieś samochodem, bo korki jak w banku. Nie mniej jednak... to takie amerykańskie!

9. Cmentarz jak z filmu wzięty. Wygląda amerykańsko? 

10. Kolejną typowo amerykańską rzeczą są BAGELS - czyli takie bułki z dziurką w różnych smakach np. z makiem, z sezamem, z dynią (nie mylić z donuts!) Je się je bardzo często na śniadanie i są przepyszne. 

11. Skoro bagels to i DONUTS. Też godne polecenia, ale szczerze mówiąc, smakują bardzo podobnie do naszych polskich pączków tylko nie mają nadzienia, a różnokolorowe polewy. To nie zmienia jednak faktu, że każdy kto do USA przyjeżdża, powinien owego donut'sa spróbować :) Macie ochotę?

12. Na amerykańskich stacjach benzynowych, najpierw płacisz a potem tankujesz, tyle, za ile zapłaciłeś :) 
Co więcej, paliwo jest tu tańsze niż w Polsce.


3 komentarze:

 1. Fuj ! Masło orzechowe jest straszne! A jeszcze połączenie z marmoladą.. Jak oni to jedzą ? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no tu się z Tobą nie zgodzę bo osobiście lubię :)

   Usuń
  2. Az sama spróbowałam tego polaczenia kiedys i tez mi podpadło :D Smakowite nawet :)

   Usuń